Zadaj pytanie
2 lutego 2015 22:45

posiłek potreningowy.

Witam ! Mam pytanie. Po zrobionym treningu FBW wypiłem koktajl (twarożek+kefir+czarne jagody+truskawki+płatki owsiane) jednak wypiłem go po długim czasie od treningu a słyszałem że najlepiej zjeść posiłek potreningowy po godzinie od treningu bo organiznm pobiera białko z mięśni. Moje pytanie brzmi czy to prawda że ciało pobiera białko z mięśni jeśli nie zjemy posiłku w okreslonym czasie od treningu i czy taki koktajl może zastąpić posiłek potreningowy ?
Pozdrawiam ! ;)
P.S. Dlaczego powinniśmy jesć żelki po treningu ?
854
5
dodał odpowiedź 3 lutego 2015 08:01
Tak to prawda posiłek po treningowy należy zjeść od 1do 2 godzin po treningu. Jednak możesz spać spokojnie organizm nie pali mięśni. Ten efekt wymagał by wielodzietnych glodowek. Twój posiłek nie jest zbyt odpowiedni na posiłek potreningowy . Użyj szybciej przyswajalne go źródła białka np kurczaka odżywki bialkowej.
dodał odpowiedź 3 lutego 2015 08:10
Może tak podczas treningu zużywasz duże pokłady energi szczególnie z mięsni ( glikogen ) na koniec treningu praktycznie pozostają resztki, a podczas treningu niszczysz włokna mięsniowe i zmuszasz do regeneracji z nad wiązką, bezpośrednio po treningu zaleca sie wypić lub zjeść pocję węglowodanów lub koktajl który zawiera mniej więcej proporcje 1/3 białka i 2/3 węglowodanów po to aby zacząc odbudowywać glikogen mięsniowy i dostarczyć do mięsni odpowiednich aminokwasów ( białka). To jest ten bardzo ważny posiłek. Do około 6 godzin po treningu organizm przyswaja z duża skutecznością wartości odżywcze. Taki koktajl jest OK chociaż zamiast kefiru możesz uzyc mleka. Nikt Cie nie zmusza do jedzenia żelków po treningu, mają duzo cukrów ot cała filozofia :)
dodał odpowiedź 3 lutego 2015 14:08
Katabolizm istnieje ale czy dopadnie cię od razu po 1h od treningu to aż tak bym się tego nie bał :) ALe posiłkiem najważniejszym dla osoby trenującej jest właśnie potreningowy! ;) Wiec polecam spożywanie go w odpowienim czasie ok własnie 1h po treningu
dodał komentarz 3 lutego 2015 15:11
ok ! dzięki troche mnie uspokoiłeś ! ;)
dodał odpowiedź 27 czerwca 2015 12:54
nie ma obaw. Norma to 1-1,5 godz posiłku bialkowoego po treningu
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie