Zadaj pytanie
2 marca 2015 22:47

Jak trenowac samemu boks?

Witam
Otóż mam pytanie.
Jak trenowac samemu boks?
Co robić na treningu?
Mam worek hantle oaz sztange.
I nie piszcie że się sie da w końcu ktoś musiał zacząć sam i coś osiągnąć.
Nie mam możliwosci chodzenia do klubu.
Więc czekam na odpowiedzi.
6764
14
dodał odpowiedź 2 marca 2015 22:50
Nie wytrenujesz sobie tylko wyczucia w walce z partnerem, a np. szybkość możesz ćwiczyć treningiem w postaci interwałów najlepiej. Postaraj się nie nabrać złych nawyków przy uderzaniu i nie przyzwyczajaj się do braku obrony. Boksowanie hantlami też jest dobre na szybkość i siłę uderzeń, także podstawowe rzeczy możesz ogarnąć.
dodał odpowiedź 2 marca 2015 22:54
Interwałów? Mógłbyś mi to bardziej jasno wytłumaczyc?
dodał komentarz 6 marca 2015 10:22
2 razy w tygodniu rób taki trening interwałowy a reszta to zwykłe bieganie. odcinki muszą być stanowczo duże gdyż w boksie bardzo ważną rolę odgrywa kondycja. Tak jak i w innych sportach walki.
dodał odpowiedź 2 marca 2015 23:10
Macie jakieś rady jeszcze? Może to się zdawać niewiarygodne lecz do trenowania zmotywowal mnie film po prostu walcz. Tak nagle z dnia na dzień się zainteresowałem. Po prostu mówiąc chce osiągnąć to samoco taylor, sorki nie wiem czy dobrze napisałem. Czekam na dalsze rady
dodał komentarz 3 marca 2015 00:10
Ciekawe, ale niestety bez opieki trenera za daleko w tym sporcie się nie dojdzie, także to co wypisaliśmy teraz Ci w zupełności wystarczy. Możesz pooglądać jakieś treningi w Internecie i się na nich wzorować.
dodał komentarz 6 marca 2015 10:25
oglądaj sobie https://www.youtube.com/user/StrefaSztukWalki tu na pewno liźniesz techniki uderzeń postawę itp. Jak ćwiczyłem mieszane sztuki walki to ten kanał mi pomagał gdyż lepiej z niego rozumiałem technikę i uczyłem sie niż z tego co trener na treningach mówił i pokazywał.
dodał odpowiedź 3 marca 2015 07:44
Wiem, legendą nie będę lecz po długich treningach czegoś się w końcu naucze.
dodał komentarz 6 marca 2015 10:27
Zawsze w życiu może się przydać to co sie nauczysz trenując." Nigdy nie wiesz co cię spotka gdy będziesz wracał do domu."
dodał odpowiedź 3 marca 2015 08:28
Witaj, Znów tutaj muszę nakierować na filmiki dla początkujących z kanału Zapytaj Trenera. Oglądnij filmiki instruktażowe : Tomasza Drwala czy Michała Wlazlo. Pokazują oni, jak można w domowych warunkach poprawić, zarówno siłę ciosu jak i wytrzymałość podczas walki. Co to treningu siłowego. Tutaj najlepszym wyborem będzie trening obodowy na bazie FBW (czyli np. 6 ćwiczeń jedno po drugim, bez przerw aż zrobimy 1 obwód i o powtarzasz np. 4x) Podsyła link jak taki trening może wyglądać http://www.kfd.pl/full-body-workout-fbw-49877.html/. Pozdrawiam
dodał odpowiedź 3 marca 2015 15:11
A ile km biegać?
dodał komentarz 6 marca 2015 10:26
nie wiem ile dasz radę przepiec ale begaj tak by z czasem progresować i łapać lepszą kondycję. Jeśli dasz radę to zacznij na początku od 6km
dodał odpowiedź 28 marca 2015 11:09
Powiem Ci tak jesli chcesz w swoje zycie dołączyć boks to dobre jest to inny rodzaj wysiłku i mięsnie też pracują . Jest to trening bardziej wytrzymałosciowy i kondycyjny . jesli nie miałeś jescze stycznosci z boksem pooglądaj sobie na necie kroki staraj się po kazdym treningu sobie pochodzić lecz chodi mi o same nogi bez rąk po tygodniu dodaj to tego ręce ale staraj sie robić to powoli i dobrze technicnie . JAk załapiesz te czynnosci to mozesz preprosawdić sobie sam trening . : 3 rundy walki z cieniem z gumami lub hantlami 1 runda 2 min, odpoczynek 1min i tak 3 rundy potem prechodzisz na worek mamy taki sam rozkład rund i taki sam czas na samym początku staraj sie bić same ciosy proste jak jałapies za jakis cas resztę ciosów to dołączaj :) Lecz pamiętaj przed kazdym treningiem bokserskim staraj sie dobrze rozgrać . Jesli nie chces sie nabawić kontuji nagdarstków to postaraj sobie kupić bandare kostują grosę a pomagają jesli mas jakies pytania odnosnie innych treningów bokserskich to pisz jest duzy zakres tego :)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie