Zadaj pytanie

Bieganie w turfach?

Mam buty do piłki z gumowymi krokami tzw. Turfy. Jeśli biegam polnymi drogami to będą do tego dobre? Nie chce kupować narazie butów do biegania, bo noga mi cały czas rośnie.
3786
10
dodał odpowiedź 27 maja 2015 12:45
Na takim podłożu turfy powinny być dobre. Jeżeli nie będą boleć Cię stopy to śmiało biegaj w nich.
dodał odpowiedź 27 maja 2015 16:17
możesz spróbować ale nie jest to najlepszy wybór.
dodał komentarz 27 maja 2015 16:19
nie wiem czy już nie lepiej kupić najtańsze adidasy za 40-50 zł i w nich biegać przynajmniej nie przepocisz tak stopy i powinieneś mieć lepszą amortyzację.
dodał odpowiedź 27 maja 2015 17:23
Jako sprzedawca obuwia sportowego z 5 letnim stażem mogę się wypowiedzieć :D Osobiście odradzałbym używanie turfów do uprawiania joggingu. Sa to buty przeznaczone do gry w piłkę nożną na okreslonej powierzchni, w tym przypadku na sztuczną nawierzchnię, jaka jest kładziona na orlikach. Z racji swojej budowy, nie zapewnią Ci odpowiedniej amortyzacji i ochrony, jaką zapewnią najtańsze chociażby buty biegowe. O ile przy grze w piłkę nie ma znaczenia, czy masz stopę neutralną, pronujaca czy supinującą, o tyle przy długodystansowych biegach tak i prędzej czy później staw skokowy upomni się o swoje ;) Także, póki rośnie Ci stopa, zainwestuj w jakieś tanie biegówki w którymś z sieciowych sklepów sportowych, a na pewno poczujesz różnicę, a i dla Twoich stawów skokowych to będzie na lepsze.
dodał komentarz 28 maja 2015 09:27
Okej. Dzięki, napewno się zastosuje ;)
dodał odpowiedź 28 maja 2015 22:28
lepiej kup na taką powierzchnię najprostrze adidasy za kilkadziesiąt złotych na targu gdzies czy coś i lepiej się spiszą niż te korki.
dodał odpowiedź 11 czerwca 2015 20:58
wydaję mi się że nadają się do biegania po śniegu w zimę
dodał odpowiedź 16 czerwca 2015 21:06
Jak narazie nie chcesz kupowac butow do biegania to czemu nie. Moga byc.
dodał odpowiedź 27 października 2015 16:35
Będą dobre, w turfach sie dobrze biega, jak i gra w pilke :)
dodał odpowiedź 31 października 2015 17:47
Jeśli biegasz po polnych drogach nie asfaltowych, to jak najbardziej będą dobre, lecz na drogi asfaltowe radziłbym zakupił jakieś buty specjalne do biegania.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie