Zadaj pytanie

Siła czy masa mięśniowa

Witam ,mam pytanie czy jeżeli będę robić trening z małą ilością powtórzeń z dużym ciężarem to robię wtedy siłę ,jeżeli tak to czy masa mięśniowa też będzie się rozwijać ? Pytam o to ponieważ ciekawi mnie czy mogę robić trening pod zwiększenie mojej siły np.na klatę i jednocześnie trening 4x8-12 na barki aby rozwinąć masę mięśniową .Czy da się rozwijać masę mięśniową i siłę jednocześnie ,ponieważ mam dylemat bo chciałbym chociaż raz się podciągnąć ale też mam problem z barkami a w sumie ich brakiem i chciałbym rozwinąć tę partię mięśniową .Co mi polecicie ?
615
4
dodał odpowiedź 31 maja 2015 20:09
Powtórzenia nie mają nic do masy ani do redukcji najważniejsza jest dieta i bilans kalorczny jeśli jest nadwyżka to budujemy masę jeśli jest mnie kalorii do redukcja możesz na masie i redukcji robić tyle samo powtórzeń tylko musisz mieć dietę i wszystko będzie ok myślę że pomogłem Pozdro
dodał odpowiedź 31 maja 2015 21:12
tak. jeżeli tylko będziesz trzymał dietę z nadwyżką to siłę i masę będziesz robił.
dodał odpowiedź 31 maja 2015 23:43
Ogólnie to przy treningu siłowym masa też idzie choć nie tak bardzo jak by mogła. Tak możesz robić różne partie różnymi przedziałami, ale najlepiej będzie jeśli wszystkie partie będziesz ćwiczył różnymi przedziałami wtedy bardziej zszokujesz mięśnie tylko nie różne przedziały na tę samą partię na jednym treningu, tylko na różnych. Co do podciągania to barki pracują tam akurat mało raczej skup się na bicepsach i plecach.
dodał odpowiedź 1 czerwca 2015 07:08
Wszystko zalezy od diety. Jwscze nie jestes zaawansowany nie cwiczyc trojboju rob mase sila takze skoczy.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie