Zadaj pytanie

trening aerobowy

Jak często i jak długo robić trening kardio w trakcie budowy masy? Trening: split 4dniowy
1651
3

Witaj,

Jak sam zapewne wiesz, że jest mnóstwo opinii na temat czy robić aeroby w okresie budowania masy mięśniowej, czy nie.

Moje zdanie jest takie, aby je robić, oczywiście nie codziennie, ale 3 razy w tygodniu po 20 minut, np. na schodach w zupełności wystarczy. Metabolizm trzeba podkręcać, a w szczególności, gdy co jakiś czas zwiększasz kalorykę posiłków. 

 

Pozrawiam

 

 

Zobacz również

Precyzyjne spalanie tkanki tłuszczowej

BCAA i inne aminokwasy - dlaczego warto je stosować?

Kreatyna - funkcje o których nie miałeś pojęcia

dodał odpowiedź 3 stycznia 2017 01:03
W trakcie budowania masy to co musisz osiągnąć to dzienna nadwyżka kaloryczna, kardio nie angażuje Ci mocno żadnych partii mięśniowych a ma za zadanie spalić jak najwięcej kcal. Jak sam więc widzisz jest to całkowicie zbędne a nawet bym powiedział że utrudnia Ci to okres masowy gdyż musisz wtedy jeszcze większą ilość jedzenia.
dodał odpowiedź 3 stycznia 2017 15:44
Hmm. Najlepiej wcale. Jednak jeżeli chcesz się czasem rozruszać, dotlenić itd. to raz na jakiś czas możesz pobiegać ze 20 minut, albo pograć w jakiś sport drużynowy. Jeżeli chodzisz do szkoły i masz WF to wystarczy jako rozruch. Nie będzie to jednak pomagać w budowaniu masy a jedynie możesz mieć trochę lepszą kondycję.
dodał odpowiedź 7 stycznia 2018 20:26
12min na bieżni szybszym spacerkiem przed rozpoczęciem treningu. Nawet podniósłbym skos żeby łydki trochę popracowały, ale tak jak koledzy tu napisali, nie ma sensu żeby podczas masowania przesadzać z aerobami.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie