Zadaj pytanie
5 sierpnia 2014 22:57

Bilans kaloryczny

Hej, czy przy wadze 93kg, wzroście 198cm, treningach siłowych 4-5x w tygodniu, 3x w tygodniu trening interwałowy/tabata w różnych porach na czczo/wieczorem/po południu. Deficyt kaloryczny, który zszedł do 2500 KCAL to wystarczająca ilość? Czy powinienem zwiększyć ilość kalorii wg. którego z dostępnych w internecie kalkulatorów ? Szczerze napiszę, że po 1,5miesiąca takiej ilości kalorii zauważalne efekty w postaci bardziej zauważalnych mięśni to; klatka piersiowa, plecy, barki, górna część mięśni brzucha, za to powiększyły mi się mięsień trójgłowy i dwugłowy ramion, za to nie schodzi mi niewielka oponka na brzuchu. Moje treningi siłowe są naprawdę intensywne tak samo jak i trening interwałowy czy tabata. Czy przy takiej ilości kcal organizm może się bronić i spalać tylko to co dostarczam danego tygodnia i nie chce spalać zapasów tłuszczu ?
859
4
dodał odpowiedź 5 sierpnia 2014 23:06
Tłuszcz schodzi opornie z całego ciała, należy być cierpliwym. Jak idzie waga? Stoi czy spada? Powinno schodzić około 0,5 kg na tydzień. Po za tym poczytaj moich porad: Najpierw policz w kalkulatorze kalorii np. na Potreningu.pl ile jesz na codzień. Dzięki temu będziesz wiedział, ile jadłeś na codzień. Jeśli chodzi o dietę redukcyjną, to obejrzyj filmik:https://www.youtube.com/watch?v=Y4buo_J9Jdw Kalorie od normalnego jedzenia odejmuj powoli(100-200 na tydzień) aż dojdziesz do zapotrzebowania kalorii na redukcji(z filmiku) Kalorie i makroskładniki możesz liczyć w kalkulatorze kalorii np. na Potreningu.pl Unikaj mleka, owoców(dużych ilości), fast-foodów, słodyczy, potraw wysokotłuszczowych czy jogurtów. Do liczenia kalorii będzie Ci potrzebna także waga kuchenna. Gotowe szablony posiłków diety redukcyjnej masz w Internecie. Na śniadanie polecam owsiankę z jajkami gotowanymi na twardo czy na miękko lub formie omleta lub jajecznicy. Do mięsa typu pierś z kurczaka czy wątroba drobiowa polecam ryż lub kaszę gryczaną oczywiście z warzywami. Na ostatni posiłek przed snem najlepiej spożyć jakieś wolnowchłanialne źródło białka np. kazeinę, twaróg czy serek wiejski. Do diety i treningu siłowego należy dodać trening cardio - trening tlenowy np. bieganie, jazda na rowerze czy orbitrek. Cardio powinno trwać od 30 do 45 minut. Wraz z postępami redukcji tkanki tłuszczowej należy zwiększać ilość lub długość treningu cardio. Jeżeli masz zastój w diecie, to spróbuj tzw. cheat meal, czyli raz na dwa tygodnie/tydzień zjeść jeden "śmieciowy" posiłek typu kebab czy pizza. Po za tym podkręcić metabolizm możesz poprzez ostre sosy i przyprawy. Według mnie jesz za mało kalorii.
dodał odpowiedź 5 sierpnia 2014 23:30
Podstawa to wiedzieć że organizm zawsze spala tłuszcz gdy tylko sesja cardio trwa odpowiednio długo i jest odpowiednio intensywna. Oponka na brzuchu może być problematyczna ale zamiast obcinać kalorie zwiększ intensywność cardio i czas trwania. Powinno się wtedy ruszyc. Nie ma sensu zmniejszać bilansu kcal ponieważ spalanie tłuszczu nie zawsze zależy od ilości przyjętych kcal. Możesz również spróbować zmienić proporcje w tym bilansie (B,W,T)
dodał odpowiedź 6 sierpnia 2014 06:04
Policz sobie to dokładnie: "Ustalenie zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku należy obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, jakie mamy w ciągu dnia. Jak z pewnością już wiecie, kaloria jest to energia którą spalamy nie tylko podczas wysiłku, ale również podczas myślenia, zakupów, spaceru, trawienia posiłku czy nawet odpoczynku! Wszystkie te straty należy pokryć, dostarczając kalorii (energii) z pożywienia. Podstawowym celem odżywiania dla człowieka powinno być: - podtrzymanie podstawowych funkcji życiowych, czyli podstawowa przemiana materii PPM – BMR) - regulację termogenezy (TEF) - zaspokojenie wydatku energetycznego w trakcie aktywności fizycznej (TEA) - oraz pozostałe kalorie, które spalamy podczas standardowych czynności dnia codziennego (NEAT) Wymienione powyżej elementy, składają się na CPM (całkowita przemiana materii). Jak więc powinno wyglądać to w praktyce? CPM = BMR + TEF + TEA + NEAT 1) BMR. – podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne (ilość kcal jaką organizm musi otrzymywać, aby podtrzymać podstawowe funkcje życiowe w pozycji leżącej): Dla kobiet: 665.09 + [9.56 x M(kg)] + [1.85 x h(cm)] – [4.67 x W(lata)] Dla Mężczyzn: 66.47 + [13.75 x M(kg)] + [5 x h(cm)] – [6.75 x W(lata)] 2) TEF – termiczny efekt pożywienia: BMR x 0,1 (10%) 3) Obciążenie pracą wykonywaną w ciągu: - Niewielki wysiłek i Średni wysiłek (praca głównie siedząca, bardzo mało ruchu np. praca przy komputerze) zapotrzebowanie podstawowe mnożymy razy 0.3 – (30%). – proponuje korzystać z tej wartości. - Duży wysiłek – zapotrzebowanie podstawowe mnożymy razy 0,5 – (50%). 4) Dla osób ćwiczących - Osoby początkujące = 300 kcal - Średnio zaawansowani i zaawansowani = 400 kcal 5) Aby otrzymać CPM dodajemy poszczególne punkty: 1+2+3+4=… kcal, składające się na całkowite dzienne zapotrzebowanie. Uzyskana wartość kaloryczna jest niezbędna, aby podtrzymywać masę ciała. W zależności od celu diety powinno się ją korygować o odpowiedni współczynnik Trec Nutrition Akademia Instruktorów Sportu S4"
dodał odpowiedź 6 sierpnia 2014 09:23
Cześć, jest taka możliwość że za szybko zszedles z kaloryczności ale jak nawet tak bylo to teraz jedynie zwieksz intensywnosc i/lub ilosc treningow aerebowyc/anaerobowych. Pozdrawiam
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie