Zadaj pytanie

Rafał Doroszuk

Rafał Doroszuk
Akredytowany trener CityFit Wrocław Stare Miasto, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej.
Ciągle pogłębia swoją wiedzę uczęszczając na różne szkolenia i kursy, jak również posiada kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy z tytułem ratownika.
Specjalizuję się w obszarze treningu takiego jak:
Trening modelujący sylwetkę, trening poprawiający mobilność i koordynację, trening siłowy, trening redukujący tkankę tłuszczową, trening funkcjonalny.
Posiadająca wiedza z zakresu treningu, jak również żywienia sprawia, że każdy klient jest traktowany indywidualnie, co przekłada się na rezultaty podopiecznych.
Od najmłodszych lat jest pasjonatem aktywności fizycznej, natomiast w 2015 roku pierwszy raz stanął na deski sceny kulturystycznej w Sopocie, gdzie zajął 7 miejsce, startuje do dnia dzisiejszego w kulturystyce klasycznej.
Każdy dzień jest dla niego nowym wyzwaniem, ponieważ współpracuje z ludźmi o różnych schorzeniach i dolegliwościach, co powoduje, że docieka, czyta jak naprawić daną dysproporcje.
Największym wyzwaniem w dotychczasowej pracy trenera była pomoc dziewczynie ze złamanym kręgosłupem odcinka piersiowego. Wiele dni w książkach, namysłu jak przygotować dany trening, aby tej dziewczynie nie zaszkodzić, ale było warto, gdyż pogłębiona wiedza przeistoczyła się na praktykę, gdzie dana osoba została naprawiona, a przy okazji utraciła wagę ciała.
Jego motto to:
,,Zmarnowanego czasu już nie przywrócisz, więc wykorzystaj jak najlepiej ten, który ci pozostał’’
Zadaj pytanie

Zobacz także

Treści trenera:

Witam,
Mam 36 lat, mam czas na trzy treningi tygodniowo (wtorek,czwartek, sobota) Cwicze 5ty tydzien w nastepujacy sposob:
10 minut rozgrzewka , ok 50 minut trening FBW 3-4 serie po 12-15 powtorzen ( dwa rozne treningi naprzemiennie) 30 minut na biezni ,szybki marsz lub trucht . Nie schudlam kompletnie nic, zwracam uwage co jem staram sie dostarczc ok 1600 kcal. Prosze o rade czy robie cos zle czy po prostu powinnam uzbroic sie w cierpliwosc. Pozdrawiam Anka

Witam,
Ćwiczę na silowni około pół roku. Trzymam dietę.
Chciałbym ustawić priorytet w treningu na ręce, lecz nie wiem dokładnie jak to zrobić.
Mój obecny rozklad tygodnia:
Niedziela: Klatka, Barki, Triceps
Poniedziałek: brzuch, nogi
Środa: Plecy, Biceps, barki
Czwartek: brzuch
Więc moje pytanie to: jak wpleść do tego planu to, aby priorytetem byla rozbudowa rąk?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam. Czy można przed trengiem spożyć w jednym szejku odżywkę białkową, cytrulinę i kreatynę?

Witam. Moim celem jest budowanie masy mięśniowej. Trenuję SPLITem cztery razy w tygodniu. Staż - 16 miesięcy. A więc zaczynajmy... :)

Drop Sety:
1. Czy Drop Sety można stosować do wszystkich ćwiczeń, na każdą partię ?
2. Czy Drop Sety powinno/nie powinno stosować do wszystkich ćwiczeniach w danym dniu ? Np. Robię cztery ćwiczenia na barki i każdą ostatnią serię, w każdym ćwiczeniu kończę drop setem?
3. Niektóre ćwiczenia wykonuję w formacie 12/10/8/6 z progresją ciężaru i redukowaniem ilości powtórzeń. Czy w tym przypadku również można zastosować drop set po ostatniej serii ?

Który z niżej wymienionych sposobów treningu jest poprawny i da mięśniom większy bodziec do wzrostu przy budowie masy mięsniowej?

Sposób A: Np. Trening Barków, Wykonuję cztery ćwiczenia w których ustalam maksymalny ciężar, którym dam radę wykonać 6-8 powtórzeń i robię 3/4 serie na każde ćwiczenie.
Sposób B: Np. Trening Barków, Wykonuję cztery ćwiczenia w których w stosuję progresję ciężaru i zmniejszam ilość powtórzeń (12/10/8/6)

Czy powinienem stosować oba warianty przy treningu mającym na celu zwiększenie masy mięśniowej? Jeśli tak, to jak ustalić do których ćwiczeń wybrać odpowiednią metodę?

Obejrzałem już Wasze wszystkie filmiki na YT oraz przeczytałem większość artykułów i nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Ciągle dążę do tego, żeby z każdego treningu wyciągać 110%. Uzyskanie odpowiedzi na zadane pytania bardzo mi w tym pomoże :)!

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź !

10 lutego 2019 16:39

cześć

Czy jeżeli jem 4 posiłki dziennie to jest niezdrowe ? zawsze musi być te 5 posiłków ?
Mam wykupioną dietę z bebio i wybrałam 4 posiłki ponieważ od podwieczorku do kolacji jest za krótki odstęp czasowy więc odrzuciłam 1 posiłek ( podwieczorek) za to mam większe śniadanie , 2 śniadanie , obiad i kolację ale te porcję są mega duże i nie wiem czy dam rady zjeść cały posiłek. Waszym zdaniem lepiej jeść 5 ? czy to bez znaczenia ?

10 lutego 2019 16:34

cześć
Jw. czy internetowy kalkulator BMR prawidłowo wylicza ?

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie