Zadaj pytanie

Kamil Zając

Kamil Zając
ranking
146
pytania
4
komentarze
18
odpowiedzi
54
odznaki Ekspert brązowy

Treści:

dodał odpowiedź 14 sierpnia 2014 00:40

Też w kwestii węglowodanów zależy jakie jakościowo są to węgle. Może być tak, że dość duża ilość Twoich węglowodanów to najzwyczajniej w świecie po prostu cukier, a to już nie jest za fajne i nie ma dobrego wpływu na naszą sylwetkę.

dodał odpowiedź 14 sierpnia 2014 00:35

To tak po kolei :) Jeśli dopiero zaczynasz i chcesz się wziąć za naprawdę sensowne ćwiczenia, a nigdy nie miałeś styczności z treningiem dzielonym na konkretne partię to zacznij sobie od treningu obwodowego. Czyli na każdym treningu, których na początek możesz mieć 3 lub 4 w tygodniu, ćwiczysz całe ciało, mówiąc w prost od stóp do głów :) Chodzi o to by wprowadzić organizm w ten stan i przyzwyczaić mięśnie do wysiłku, takie treningi obwodowe możesz mieć powiedzmy przez miesiąc. w późniejszym terminie możesz już bezproblemowo zacząć dzielić treningi na konkretne partię, czyli nogi, plecy, ramiona itp. Wtedy treningi będą napewno intensywniejsze. Co do tego czy masować czy redukować. Ciężko stwierdzić, nie mając Twoich zdjęć czy chociażby wzrostu i wagi. Najlepiej na początek zacznij jeść po prostu lepiej, zdrowiej i zacznij od tego miesięcznego treningu obwodowego i zobaczysz co sie będzie działo. Zobaczysz jak zareaguje Twoj organizm, czy waga będzie rosła czy będzie spadać. Jedzenie oczywiście dostosuj do swojego zapotrzebowania kalorycznego. Pozdrawiam i życzę powodzenia i oczywiście jesli nadal masz pytania z chęcią pomożemy. Pozdrawiam Zajcu.

dodał odpowiedź 13 sierpnia 2014 20:24

Wszystko zależy od intensywności treningowej. Widocznie dane partie ćwiczysz mocniej przez co odczuwasz zakwasy, a inne mniej przez co nie czujesz nic.

dodał odpowiedź 13 sierpnia 2014 17:50

Co do powtórzeń, moje zdanie jest takie (jak pewnie wszyscy/większość uważa). Zawsze na treningu robisz te powiedzmy 8-12 powtórzeń, mięsień się przyzwyczaja. Zmiana liczby powtórzeń z 12 na 30 wiąże się też ze zmianą ciężaru (na lżejszy) przez co trening wygląda inaczej i mięsień dostaje inny bodziec przez co może się dalej rozwiać. Proste. Czy kontuzjogenne? Jeśli robisz to (mimo że do oporu) odpowiednim ciężarem to w większości przypadków nic się nie stanie.

dodał odpowiedź 13 sierpnia 2014 17:42

Zależy co masz na myśli "miesza". Każdy ma swoje subiektywne zdanie, a początkujący musi sam zdać sobie sprawę co jest dla niego dobre wyciągając wnioski z rozmów. Kwestia czasu i praktyki.

dodał odpowiedź 16 listopada 2013 20:57

Czyli pozostaje mi po treningu iść pobiegać. Dzięki za odpowiedź.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie