Zadaj pytanie

Rafał Pawełkiewicz

Rafał Pawełkiewicz
ranking
238
pytania
2
komentarze
3
odpowiedzi
13

Treści:

dodał odpowiedź 13 sierpnia 2014 22:34

Zależy co trenujesz i jak długo już to robisz? Może przyczyną jest słabe ukrwienie łydek lub brak witamin. Może też nadmierne wydzielanie kwasu mlekowego powoduje ból. Jeśli ustaje po max 6h to raczej bez obaw, mięśnie przyzwyczają się. Spróbuj kąpieli ciepła/zimna/ciepła/zimna woda + masowanie obolałych miejsc. To poprawi Ci krążenie krwii. Oczywiście trzeba trzymać dietkę.

dodał odpowiedź 13 sierpnia 2014 22:21

Kawa pomaga przy wchłanianiu się białka więc bez obaw.

dodał odpowiedź 13 sierpnia 2014 00:42

Na początku może się tak zdarzyć bo organizm przyzwyczaja się do wysiłku więc zwiększa zapotrzebowanie. A jeśli nie dostanie jedzenia od ciebie zacznie trawić twój tłuszcz i mięśnie. Zwróć uwagę na to co jesz, tylko mało przetworzone i dobrej jakości. Jeśli tak jest i więcej jedzenia już nie zmieścisz pomyśl nad zakupem gainera.

dodał odpowiedź 13 sierpnia 2014 00:35

Do 25 roku życia organizm produkuje duże ilości testo i hgh a później zaczyna spadać, więc nie ma sensu wcześniej kupować supli podnoszących poziom tych hormonów. Ogólnie te suple pomagają w lepszej regeneracji i polepszają sen. Nie spodziewaj się jakichś gigantycznych efektów w masie. Kasę przeznacz lepiej na jedzenie.

dodał odpowiedź 12 sierpnia 2014 00:01

Pewnie że warto. To tak jak nie robienie nóg, po pewnym czasie stracisz kontrolę nad stabilnością wykonywanych ćwiczeń. Im silniejszy korpus tym większe ciężary możemy podnieść. Bez ćwiczenia skosów za rok będziesz podnosił w martwym czy w przysiadach niewiele więcej niż dziś, a próbując podnieść sobie poprzeczkę możesz coś naderwać. To tak jak dom bez ścian, oprze się ulewie ale wichurze już nie.

dodał odpowiedź 11 sierpnia 2014 23:50

Jeśli pracujesz wyłącznie na noc to współczuje. Ja tak pracowałem dwa lata i nie jest to nic dobrego: brak apetytu, rozdrażnienie, ospałość. Ale jak kolega wcześniej ujął "Odpowiednio zbilansowana dieta, spożywana regularnie" to pomoże Ci w utrzymaniu organizmu na normalnym poziomie. Do reszty z czasem się przyzwyczaisz. Pamiętaj o witaminach i minerałach, ogranicz sytacje stresowe a przede wszystkim o minimum 8 godz. odpoczynku.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie