Zadaj pytanie

Atlas ćwiczeń: Ćwiczenia na klatkę piersiową

W kolejnym odcinku z cyklu „Zapytaj Trenera” Michał Karmowski pokazuję i objaśnia prawidłową technikę ćwiczeń na klatkę piersiową. Prawidłowa technika wyciskań buduję bardzo masywną i silną klatkę piersiową. 

18510
6

Zobaczcie poprzednie odcinki pokazujące ćwiczenia na klatkę piersiową.


W tym odcinku Zapytaj Trenera Michał Kamorwski pokaże Wam jak wykonywać poniższe ćwiczenie:

1. Wyciskanie sztangi na ławce skośnej. Jest podstawowym ćwiczeniem budującym mięśnie klatki piersiowej. W tym ćwiczeniu należy zwrócić uwagę na to aby nie odbijać sztangą od klatki piersiowej i u góry w fazie końcowej ruchu nie przeprostowywać łokci. Podczas całego ćwiczenia mięśnie klatki piersiowej powinny być spięte i w ciągłym ruchu.

2. Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej. Jest to ćwiczenie podobne do wyciskania gryfem, jednak w znacznie większym stopniu obciąża mięsień piersiowy i powoduje, że ruch staje się bardziej naturalny. NIe należy u góry ściągać i odbijać sztangielek od siebie a w fazie dolnej nie za bardzo opuszczać łokci gdyż grozi to naciągnięciem mięśnia piersiowego. Podczas całego ćwiczenia należy zwrócić uwagę aby łokcie szły lekko poniżej linii barkowej.

3. Rozpiętki na ławce skośnej z głową w górze. Jest to ćwiczenie rozciągające mięśnie piersiowe i w tym ćwiczeniu należy zwrócić uwagę na to aby za bardzo w dół nie opuszczać sztangielek, ponieważ grozi to przepięciem stawu barkowego i naciągnięciem. Tutaj tak jak widzicie na ćwiczeniu należy bardzo mocno dopinać mięśnie piersiowe u góry i kontrolować ruch podczas całego ćwiczenia. U góry nie odbijamy sztangielek od siebie.

W tym odcinku Zapytaj Trenera Michał Karmowski pokaże Wam kilka ćwiczeń na klatkę piersiową:

1. Wyciskanie sztangielek głową w dół.  Jest to ćwiczenie przede wszystkim angażujące dolną część kaltki piersiowej. W tym ćwiczeniu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to aby nie opuszczać zbyt nisko sztangielek a w górnej fazie ruchu mocno dopinać mięśnie klatki piersiowej. W tym ćwiczeniu również nie odbijamy sztangielek od siebie. Podczas całego ćwiczenia kontrolujemy ciężar który idzie w dół i w górę.

2. Rozpiętki ze sztangielkami głową w dół.  To ćwiczenie bardzo dobrze rozciąga mięśnie klatki piersiowej i bardzo dobrze kształtuje przede wszystkim zewnętrzną jej część i pośrednio wpływa na środek klatki. W tym ćwiczeniu należy zwócić zczególną uwagę na mocne dopięcie mięśni klatki piersiowei i żeby nie opuszczać zbyt nisko sztangielek w dolnej fazie ruchu.


3. Wyciskanie na maszynie hammer. Jest to specjalna maszyna angażująca do pracy przede wszystkim mięśnie klatki piersiowejw bardzo dobry sposób rozwija ogólną masę i siłę. W tym ćwiczeniu należy zwrócićszczególną uwagę na to aby cały czas mostek był mocno wypięty do przodu a mięśniełopatek ściągnięte z tyłu pod siebie. To angażuje jeszcze bardziej całą klatkę piersiową.

W tym odcinku Zapytaj Trenera Michał Karmowski pokaże Wam kilka ćwiczeń na klatkę piersiową:

1. Wyciskanie gryfu na ławce płaskiej jest to ćwiczenie jakie przede wszystkim wzmacnia mięśnie piersiowe ale także buduje ich masę. Jest to ćwiczenie podstawowe i złożone. W tym ćwiczeniu należy zwrócić szczególną uwagę na to aby nie odbijać gryfu od klatki piersiowej a w końcowej fazie ruchu nie przeprostowywać łokci. Podczas całego ruchu należy bardzo mocno kontrolować ciężar.

2. Wyciskanie sztangielek na płaskiej ławce.
Jest to bardzo dobra alternatywa dla wyciskania gryfu na ławce płaskiej. jest to ćwiczenie, które tak samo rozbudowuje siłę masę klatki piersiowej. Tutaj należy zwrócić szczególną uwagę na to aby nie odbijać u góry sztangielek od siebie. Wykonujemy ruch jaki tylko i wyłącznie do linii klatki piersiowej. Nie poniżej ponieważ grozi to naciągnięciem mięśnia piersiowego a w najgorszym wypadku jego zerwanie.


3. Rozpiętki na ławce płaskiej
Jest to ćwiczenie rozciągające mięsień piersiowy i po części również kształtujący jego wygląd. Jest to ćwiczenie, które bardzo dobrze wpływa na naszą część przyśrodkową, czyli tą część, która idzie wzdłuż klatki od obojczyka po samą górę klatki. W tym ćwiczeniu należy zwrócić uwagę na to aby za mocno nie opuszczać sztangielek w dolnej fazie ruchu i nie przeprostowywać łokci u góry i nie odbijać sztangielek od siebie, tak jak widzicie to na filmie


.

)

Oceń treść:
(0 głosów)
dodał odpowiedź 14 listopada 2013 16:54
pod jakim skosem powinno się ustawić lawkę przy robieniu klatki skosem w górę ?
dodał komentarz 15 listopada 2013 16:26
Około 30 stopni będzie dobrze, ale zmieniaj kąty cały czas. Pamiętaj też, że im wyższy skos tym bardziej pracować będzie przedni akton barków, także nie przesadzaj z nachyleniem. Pozdrawiam!
dodał odpowiedź 15 listopada 2013 17:37
Bardzo fajna seria, oby takich więcej i częściej ;-)
dodał odpowiedź 16 listopada 2013 22:24
aż się chce więcej oglądać, ciekawa seria ;p
dodał odpowiedź 16 listopada 2013 23:01
Tego było mi potrzeba- wielkie dzięki ;)
dodał odpowiedź 17 listopada 2013 13:18
Teraz dopiero wychodzi jakie mam braki w technice.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie